Socha pohanského boha Slovanů Radegasta – boha slunce, hojnosti a úrody – je socha stojící na hřebenu Radhoště. Autorem sochy je frenštátský rodák, profesor Akademie krásného umění v Chicagu, akademický sochař Albín Polášek. Současná socha je vyrobena z vápenické žuly, je vysoká 320 cm a váží 3,38 tuny. Původní socha vážila 1,4 tuny a měla 320 centimetrů, rozdíl je daný v rozdílných materiálech a dutosti původní sochy.
Kaple svatého Cyrila a Metoděje je kaple na vrcholu Radhoště, vysvěcena byla olomouckým arcibiskupem Theodorem Kohnem v roce 1898. Zpočátku měla podobu kamenné stavby s bílou omítkou a kupolí v byzantském stylu. Nad vchodem do chrámu byl vyveden nápis „Milujte se, Slované, a sjednoťte se u víře, kterou zde hlásali svatí Cyril a Methoděj“. Jejich sousoší (dílo Albína Poláška) se nalézá vně kaple. Kaple je nejvýše položená církevní stavba v ČR.
Jedná se o celodřevěnou budovu, postavenou v letech 1933-35 typickou architekturou pro horská stavení. Je zde 13 pokojů, dvou a vícelůžkových s celkovou kapacitou 55 osob. Sociální zařízení se nachází na poschodí. K dispozici je stylová restaurace s kapacitou 50 míst a jídelna s obdobnou kapacitou.
Chata Libušín se nachází v Beskydech na Pustevnách v katastru obce Prostřední Bečva. Je dílem slovenského architekta Dušana Samo Jurkoviče a pojmenována k poctě české kněžny Libuše. Roku 1995 byla prohlášena národní kulturní památkou. Na jaře roku 2014 došlo k ničivému požáru a utrpěla vážné škody. Posléze byly zahájeny kroky k její postupné obnově a slavnostně byla znovuotevřena 30. července 2020.
Vyhlídkový altán Cyrilka stojí nedaleko areálu Pustevny na hřebenové cestě k soše pohanského boha Radegasta a na horu Radhošť. Památkově chráněný altán z roku 1894 je přístupný celoročně a je v něm malovaná panoramatická mapa výhledu. Cena stavby byla 450 zlatých. Z rozhledny je krásný výhled do údolí města Frenštát pod Radhoštěm, na Štramberskou Trúbu, Palkovické hůrky, Pustevny, Beskydy, Lysou horu a za dobré viditelnosti a troše štěstí i na Slovensko. Trasa z Pusteven k Rozhledně Cyrilka je dlouhá zhruba 500 metrů a zabere vám necelou čtvrt hodinu.
Malé lesní jezírko, zvané Mořské oko, nedaleko známého hřebene s dřevěnými útulnami na Pustevnách v Moravskoslezských Beskydech. Kolem přírodního útvaru vede červená turistická značka z Pusteven na Martiňák. Částečně je však jezírko dílem podnikavých turistů. Mrzelo je, že všechny velehory mají svá plesa, a tak se rozhodli starší mokřad prohloubit a rozšířit do podoby malého jezírka. Stalo se tak v roce 1894 a na Pustevnách tak přibyla turisty hojně navštěvovaná atrakce. Jezírko samotné je rovněž nejvýznamnějším místem pro rozmnožování obojživelníků ze širokého okolí.
Nadzemní panoramatická Stezka Valaška je dlouhá 610 metrů, přičemž lesní úsek po věž je dlouhý 390 metrů a zbytek tvoří chodník na 22 metrů vysokou kaskádovitou věž. Součástí je skleněná vyhlídková plošina a 150 metrů dlouhý zavěšený "himálajský" chodník.
Sedačková lanová dráha Ráztoka – Pustevny je dvousedačková lanová dráha v Moravskoslezských Beskydech. Původní lanovka z roku 1940 byla první sedačkovou lanovkou v Evropě. V 50. letech 20. století byla nahrazena novější dráhou, ta současná pochází z 80. let 20. století. Majitelem i provozovatelem lanové dráhy je sportovní klub SK Skialpin Pustevny.
Vrchol je přístupný po červené značce z Pusteven přes Tanečnici, kterou kopíruje i zimní lyžařská trasa (celkem 3 km). O něco kratší varianta vede z Pusteven po zelené značce do rozcestí Tanečnice - sedlo a dále po zmíněné červené (2,5 km).
Martiňák leží mezi vrcholy Blato (938 m) a Kladnatá (918 m) na důležité křižovatce turistických cest v hřebeni Moravskoslezských Beskyd. Jedná se o sedlo s tradicemi turistiky, kde leží známá turistická chata se stejnojmenným náźvem Martiňák. Pěšky se zde dostanete ze dvou stran.
Tanečnice (1084 m n.m.) je výrazný vrchol, který se zvedá severovýchodně nad horským rekreačním střediskem Pustevny. Právě z Pusteven vede na vrchol kopce červená turistická značka.